Го возев во болница“ Возачот на Палчо до Турција не чувствува вина

Димковски го возеше Палчо на релација Белград-Бугарија-Турција, па се врати во Македонија. Тој беше уапсен на граница при влез во земјава.

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на прашање од Скопје1. Димковски беше спроведен од затворот „Скопје“ во Шутка до Кривичниот суд.

– Јас го возев во болница – изјави Димовски кој негира било какво помагање на осомничениот Палчо кој според истрагата го организирал и реализирал убиството.

Димковски го возеше Палчо на релација Белград-Бугарија-Турција, па се врати во Македонија. Тој беше уапсен на граница при влез во земјава.

 

 

Back to top button
Close