Горан Иванов нов директор на Финансиска полиција

Нов директор на Финансиската полиција е Горан Иванов, откако бил назначен на денешната седница, објави „Телма“.

Иванов работи како инспектор во финансиската полиција и сега е назначен за вршител на должноста.

Арафат Муареми претходно се повлече од функцијата по судирот со Вилма Русковска и претресот кој го изврши обвинителството во Управата за финансиска полиција

Back to top button
Close