Градот Запорожје утрово повторно ракетиран

Утрово руските сили повторно го ракетираа градот Запорожје, соопшти шефот на регионалната воена управа Олександр Старук.

Во исто време, секретарот на градскиот совет на Запорожје, Анатолиј Куртев изјави дека се погодени инфраструктурни објекти.

По нападот дошло до пожар.

Се утврдува дали има повредени.

Back to top button
Close