Изјава на мандатарот Христијан Мицкоски (во живо)

Изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој од претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска доби мандат за формирање влада.

Back to top button
Close