Катарски власти: Вечерва ќе бидат ослободени 13 израелски заложници и 39 палестински затвореници

Вкупно 13 израелски заложници ќе бидат ослободени вечерва како и 39 палестински затвореници, во одложената втора размена договорена како дел од привременото примирје во Газа, соопшти посредникот Катар.

Седум странци кои се заложници во Газа, исто така, ќе бидат ослободени, се додава во соопштението.

Back to top button
Close