Макфакс: Аудито со кое избегала вооружената група најдено запалено кај скопската обиколница

Вооружената група која уби две лица во локал во Старата скопска чаршија избегала со „ауди а6“, кое потоа е најдено запалено на патот кон скопската обиколница, дознава „Макфакс“.

Дека гори возило било пријавено во скопската Противпожарна бригада, кои го изгаснале огнот.

Повеќе

Back to top button
Close