Мицкоски за ТВ 21: Кој да биде замена за Кастриот, Амди Бајрам – нека му е лесна земја?

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Хрискијан Мицкоски, со куса изјава денеска ги искоментира случувањата во Собранито. Запрашан од новинарите на ТВ 21 дали има замена за пратеникот на БЕСА, Реџепи Кастриот тој како пример го посочи покојниот пратеник Амди Бајрам.

Еве ја изјавата на Мицкоски:

Back to top button
Close