Мицковски вечер на интервјуа во Сител и Алфа

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ на фејсбук најавува дека вечер од 19 часот ке биде гостин на интервју на ТВ Сител а подоцна час и полпвина пред иззборниот молк кој почнува точно на полноќ ке гостува во тв Алфа на емисијата Заспиј ако можеш како што најавува на фејсбук еден од водителите на оваа емисија.

Утрово главниот уредник на тв Канал 5 објави дека Мицковски одбил дуел со лидерот на СДСМ Зоран Заев. Како како што објави главниот уредник на ТВ Канал 5 Гоце Михајловски образложението од Мицковски било дека е презафатен и одбива учество во планираниот дуел.

Михајловски вечер во 21 и 15 сепак ке има емисија но не дуел помегу двајцата политички ривали за премиерската позиција туку по одбивањето од Мицковски ке има нтервју со Зоран Заев

Back to top button
Close