Најголем напад од Газа врз југот на Израел во последните неколку недели – истрелани над 50 ракети

Над 50 ракети беа истрелани денеска од Појасот Газа врз градот Нетивот, во јужен Израел, соопштија локалните власти.

Во соопштението се наведува дека врз градот биле истрелани ракети, но дека нема извештаи за повредени, пишува „Тајмс оф Израел“.

Нападот на Нетивот е најголемиот ракетен напад од Газа врз Израел во последните недели

Back to top button
Close