На Железничка станица„Смоквица“ се запалила локомотивата

На 21.05.2021 околу 09.25 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека на Железничка станица„Смоквица“ се запалила локомотивата на патничкиот воз кој сообраќа на релација Скопје – Гевгелија. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Гевгелија, а на машиновозачот му е укажана лекарска помош од итна медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гевгелија.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close