Нападнато обезбедување во гинекологија Чаир

 

На 11.04.2024 во 18.50 часот во СВР Скопје, Ж.Д.(60) од Скопје пријавил дека околу 13.00 часот на работното место како обезбедување во Јавна здравствена установа – Специјална болница по гинекологија и акушерство во Чаир бил физички нападнат од две лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close