Нов земјотрес во БиХ

Вечерва нов земјотрес се случи во Босна и Херцеговина. Во 20:02 часот земјотресот бил со јачина од 3,3 степени според Рихтер, а епицентарот бил само девет километри источно од Столац или 37 километри југоисточно од Мостар.

Длабочината на земјотресот се проценува на два километри.

Back to top button
Close