Панчевски сам се пријавил во Шутка каде ќе биде во притвор

Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, пред половина час самиот се предал и се пријавил во затворот во Шутка каде треба да биде ви притвор, потврдија за Либертас извори од МВР.

За него веќе беше распишана потерница.

Повеќе информации наскоро.

Back to top button
Close