Песков: Русија не е вмешена во немирите во САД

– Русија не е вмешана во немирите во САД, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

-Секако, многу внимателно го следиме она што се случува во САД, но се што се случува таму е внатрешна работа на таа земја, рече Песков пред новинарите.

„Никогаш не сме се мешале во работите на САД и нема да се мешаме ниту сега“, додаде рускиот функционер, пренесе Тасс. сд/

Back to top button
Close