По нападот на железничката во Краматорск во болница сè уште се 92 лица, меѓу кои 17 деца

 

По нападот во петокот на железничката станица во Краматорск, во Доњецк, во кој загинаа 57 луѓе, во болница се наоѓаа 92 лица. Меѓу нив 17 се деца, соопшти денеска регионалниот гувернер.

Тој додава дека четворица возрасни и две деца биле отпуштени од локалната болница и испратени во болница во регионот Дњепропетровск на понатамошно лекување.

Back to top button
Close