Повторно се огласија сирените за воздушен напад во Киев

Во Киев повторно се слушаат сирени за воздушен напад, објави на Твитер Или Пономаренко од „Киев индипендант”.

 

Руските сили утрово во координиран ракетен напад погодија неколку украински региони, вклучително и градовите Киев, Лавов и Харков.

Според украинската полиција во нападите загинаа најмалку десет луѓе, а околу 60 се повредени.

 

Back to top button
Close