Приведен поранешниот директор на Онкологија Нино Васев

Меѓу неколкумина приведени е и поранешниот директор на Онкологија Нино Васев.

Се вршат претреси кај осум лица опфатени со истрагата за случајот „Онкологија“ по наредба на јавното обвинител.

Back to top button
Close