Ракометарките на Ѓорче Петров пред пласман во осминафиналето во ЕХФ Купот


ЖРК Ѓорче Петров забележа убедлива победа 45:26 против Јагс од Австрија во првиот натпревар од Европскиот куп.

Македонскиот претставник направи огромен исчекор кон осминафиналето на ова натпреварување.

Ангела Јанкуловска со 10 гола беше најефикасна на натпреварот.

Реваншот ќе се игра денес цо почеток во 18 часот.

Back to top button
Close