Разрешен британскиот министер за финансии

Британскиот министер за финансии Квази Квартенг е разрешен, јави Би-би-си.

Претходно тој предвреме замина од состаноците на Светската банка и Меѓународен монетарен фонд.

Се очекува во следните неколку часа премиерката Лиз Трас да ги објасни причините за смената на Квартенг.

Back to top button
Close