Руски пратеник вели дека Западот има корист од смртта на Навални

Спикерот на рускиот Парламент денеска нагласи дека западните лидери имаат корист од смртта на критичарот на Кремљ, Алексеј Навални, бидејќи ја „губат“ битката во Украина.

-Западните лидери „кои донесоа огромен број неуспешни одлуки и се држат до своите позиции имаат корист од неговата смрт, рече претседателот на Парламентот, Вјачеслав Володин, без да даде детали, јавија француските медиуми пренесувајќи негова изјава дадена за медиумите во Москва.

Back to top button
Close