Се запали руското министерство за одбрана

Пожар избувна во зградата на руското Министерство за одбрана во центарот на Москва, јави руската државна агенција Тасс, повикувајќи се на итните служби.

Засега нема други информации за причинета материјална штета или евентуални жртви

Back to top button
Close