Силен ветер урна минаре на џамија во Турција (ВИДЕО)

Ветерот создаде хаос во градот, кршеше дрвја, а беше објавено дека искршени се прозорците на бројни станови, јавуваат турските медиуми.

Делови од минарето ги оштетија околните згради и возилата.

 

Back to top button
Close