Силен земјотрес регистриран на Тајван

Земјотрес со интензитет од шест степени според Рихтеровата скала вчера е регистриран на подрачјето на Тајван, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

Земјотресот бил на длабочина од 55 километри.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Back to top button
Close