Скопјанка загина во сообраќајка во Грција, а уште три девојки се повредени

Жена од Македонија загина во тешка сообраќајна несреќа во Грција која се случила во близина на градот Нисели, на автопатот кој од Солун води кон Верија и Игуменица во западна Грција, а три девојки се повредени.

Според грчките медиуми, загинатата е 30-годишна скопјанка, додека три жени кои биле со неа во автомобилот се повредени.

Back to top button
Close