Столтенберг позитивен на ковид-19

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, заразен е со коронавирусот, соопшти денеска портпаролот на Алијансата, пренесуваат светските медиуми.

Како што објави неговиот портпарол на Твитер, Столтенберг има  благи симптоми на вирусот, пишува Ројтерс.

Според овие инфроамции, Столтенерг во наредните денови ќе продолжи да работи од дома, во рамките на белгиските протоколи за спречување на ширењето на коронавирусот.

 

 

Back to top button
Close