СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.В.

Реакција на Синдикатот на полицијата за прераспределувањето на полициските службеници - МИА

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.В. поради постоење основи на сомнение  за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 23.12.2020, полициски службеници од СВР Куманово извршиле преглед над пријавената, при што била пронајдена и одземена марихуана.


Back to top button
Close