Тимчо Муцунски е позитивен на Ковид 19

 

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски на социјалните мрежи објави дека е позитивен на коронавирус.

-Пред малку добив резултат дека сум позитивен на COVID-19. Чувајте се и чувајте ги вашите семејства. Вирусот воопшто не е наивен, напиша Муцунски на Фејсбук.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close