Трагедија во Илинден – малолетници запалиле цистерна, пријавиле дека изгорело девојче

Несреќа се случила вечерва во населбата Илинден во Скопје.

Според информациите малолетно девојче починало откако експлодирала цистерна кај железничката станица во складиштето  на Макпетрол

Како што дознава А1он до експлозијата дошло откако малолетници од засега непознати причини ја опожариле цистерна која потоа експлодирала.

Back to top button
Close