Трамп се појави во јавност без шминка, луѓето шокирани: Личи на Дарт Вејдер


Трамп играл голф на турнир во Бедминстер, Њу Џерси, кој е поддржан од Саудиска Арабија. Заедно со Трамп, на турнирот се појавија и други познати личности како неговиот син Ерик, професионалниот голфер Дастин Џонсон и Кејтлин Џенер.

Поранешниот претседател се појави во бела поло маица, црни панталони и МАГА капа, а многумина забележаа дека изгледа поприродно од вообичаено. Од лицето на поранешниот претседател исчезнаа препознатливиот портокалов сјај и светлите темни кругови. Наместо тоа, бојата на кожата на лицето му се совпаѓала со онаа на вратот, а брчките биле поизразени. Неговиот изглед поттикна бројни корисници на Твитер да направат бројни хумористични мемови.

„Трамп без шминка изгледа како сосема друга личност. Отстрани го капачето MAG и јас не би го препознал“, напишал еден корисник на Твитер. „Изгледа дека пиел од погрешен грал“, додаде друг.

„Изгледа како Дарт Вејдер кога ќе ја соблече маската“, напишал еден корисник. „Иако не го одобрувам тоа, разбирам зошто користи спреј тен“, вели друг. „Изгледа многу добро. Здрав, свеж, затегнат, енергичен, полн со живот. Пол со брилијантни сознанија“, се пошегува трет.

Турнирот LIV голф што се одржува во Бедминстер е турнир со 54 дупки, а победникот носи дома четири милиони долари. На турнирот учествуваат 12 екипи и 48 голфери.

Back to top button
Close