Уапсен 30 годишен скопјанец

Приведени 10 лица поради нападот на полицајци во Прилеп

На 04.06.2021 во 00.20 часот на подрачје на Гази Баба, од полициски службеници од СВР Скопје од слобода бил лишен Д.Т.(30) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана, прашкаста материја, дигитална вага и други предмети. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок

Back to top button
Close