Убиена украинска градоначалничка: Ја стрелале нејзе, синот и сопругот и ги фрлиле во јама

Градоначалничката на Мотижин, кој се наоѓа на 50 км од Киев, убиена е во класична егзекуција со сопругот и синот, рече еден жител за Асошиејтед прес.

Олгха Сукенко и нејзиното семејство стрелани се и фрлени во јама во шума зад три куќи во кои спиеле руски војници. Четвртото тело уште не е идентификувано.

Било пријавено дека градоначалничката и нејзиното семејство се киднапирани од Русите на 23 март и однесени во непознат правец.

Back to top button
Close