Украина: Соборивме 16 дронови камикази во текот на ноќта

Украинската армија соопшти дека во ноќта од сабота кон недела соборила 16 дронови камикази.

Воздухопловните сили на Украина утринава соопштија дека 14 ирански дронови Шахед-136 биле соборени во регионот на Миколаев, а уште два биле соборени на истокот и северот на земјат

Back to top button
Close