Вардар 1961 почнува против Охрид на турнирот во Струга

 По повеќегодишна пауза, Вардар 1961 повторно ќе игра на турнирот во Струга. На него ќе учествуваат осум екипи, сите од супер лигата – Охрид, Еурофарм Пелистер 2, Бутел, Струга, Прилеп, Еурофарм Пелистер и Металург.

„Црвено-црните“ ќе го почнат турнирот на 13 август со дуел против Охрид. Тој меч ќе се игра во вечерниот термин од 21:15 часот на отвореното игралиште во Струга. И другите две средби, против Еурофарм Пелистер 2 и Бутел, се играат во истиот термин.

Турнирот во Струга на програмата е од 12 до 16 август. Секој ден е планирано да се играат по три натпревари со исклучок на последниот, финален ден.

Тогаш се планирани натпреварите за пласман и ќе се играат четири натпревари.

Back to top button
Close