ВИДЕО: 17 загинати во новиот руски напад на Запорожје

Вршителот на должноста градоначалник на Запорожје, Анатолиј Куртев, извести дека во ноќниот напад на градот биле убиени седумнаесет лица.

Според првичните податоци, уништени се пет куќи, а 50 се оштетени, рече Куртев.

Нападот се случил на околу 125 километри од нуклеарната централа.

 

Back to top button
Close