(ВИДЕО) Автомобил удри во поворката на претседателот Џо Бајден

Автомобил случајно удри во џип во поворката на претседателот Џо Бајден во неделата вечерта, оштетувајќи ги двете возила во Вилмингтон, Делавер.

Возило удрило во автомобил на тајната служба додека Бајден влегувал во неговиот автомобил.

Портпаролот на Тајната служба, Стив Копек во изјава за Си-Ен-Ен изјави дека несреќата не била намерна. Во Вилмингтон врнеше силен дожд.

Семејството Бајден го посети предизборниот штаб на претседателот за 2024 година, поздравувајќи ги вработените за време на празничната сезона. Тоа беше прв пат претседателот да го посети седиштето откако вработените почнаа да работат од канцеларијата во Вилмингтон во текот на летото.

Back to top button
Close