(ВИДЕО) Макрон гаѓан со домати

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска посети пазар во Церги, каде што беше цел на домати, пренесуваат тамошните медиуми.

Тоа беше негова прва посета на место по реизборот за претседател.

Но, според некои медиуми, Макрон не бил погоден.

Службата за обезбедување го заштитила со чадор по што излегле на прошетка.

Back to top button
Close