ВИДЕО: Невреме во Струга

Пороен дожд, грмежи, засилен ветер и појава на суградица вечерва имаше во југо-западните делови од Македонија.

Силно погодено беше подрачјето на Струга. Невремето од Охридското крајбрежје се префрли кон Пелагонија и градовите Битола и Прилеп.

Има известувања дека во некои делови од струшкиот регион нема струја поради силните електрични празнења и грмотевици.

Фото/видео: Телма

Back to top button
Close