ВИДЕО: Нова експлозија во Истанбул, овојпат автомобил бомба

Во Истанбул вечерва одекна нова експлозија, на само два дена по терористичкиот напад во кој загинаа шест лица, а повеќе од 80 беа ранети, јавија локалните медиуми.

Овој пат станувало збор за експлозија на aвтомобил-бомба, додаваат медиумите.

Нападот се случил во областа Фатих.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close