(ВИДЕО) Погодена рафинерија во Русија, избувнал голем пожар

Синоќа била нападната нафтена рафинерија во Новошахтинск, град во Ростовската област. Се слушнале експлозии и избувнал пожар, информирал гувернерот.

Back to top button
Close