(Видео) Пожар во Петроварадин, изгоре поранешна дискотека, се стравува дека има починати

Според неофицијални информации едно лице е повредено, во големиот пожар во кој целосно изгоре куќа во Петроварадин, пренесуваат медиумите во регионот.

Пожарот избувнал утринава околу 5 часот, а неговата причина се уште не е позната.

Според првичните и неофицијални информации, по гаснењето на пожарот наводно биле пронајдени две тела. Истрагата е во тек.

Back to top button
Close