(Видео)Припадниците на КФОР не можат да ги извлечат повредените колеги од обрачот

Радио Слободна Европа објави видео на кое се гледа како припадниците на КФОР во Косово лежат на земја повредени, а нивните колеги се обидуваат да ги пренесат на безбедно место.

Српскиот претседател, Александар Вучич, денеска на прес-конференција откри дека се повредени 41 припадник на КФОР, од кои најголем број се италијански и унгарски војници.

Италијанскиот МНР на Твитер објави дека во немирите во Косово се повредени 11 италијански војници

Видеото погледнете го ТУКА

Back to top button
Close