(ВИДЕО) Се урна повеќекатноца во Доха, едно лице загина

Во главниот град на Катар, Доха утрово се урна четирикатна станбена зграда при што едно лице загина.

Локалната полиција соопшти дека екипите на цивилната одбрана и другите надлежни органи успеале да ги спасат животите на седум лица по падот на четирикатница, додека едно лице кое престојувало во зградата загинало, пишува Галф Тајм.

Back to top button
Close