(ВИДЕО) Со два хеликоптера на МВР изгаснат пожарот во крушевско

Два хеликоптера од Одделот за воздухопловни единици го изгаснаа шумскиот пожар кој попладнево изби во атарот на крушевското село Пуста Река, соопшти МВР.

По добиено барање од ЦУК, на пожарот двата хеликоптера исфрлија над 40 тона вода и во координација со пожарникарите, пожарот е целосно изгаснат.

 

Back to top button
Close