(ВИДЕО) Тепачка во Советот на српската општина Аранѓеловац

Се степаа советници во Советот на српската општина Аранѓеловац за време на седница. На седницата се разговарало на измени и дополни на урбанистичкиот план.

Во тепачката учествуваат синови на пратеникот Зоран Зечевиќ, од движењето Заветник, и Микица Васиќ од друга страна, советник од Српската напредна странка на Александар Вучиќ.

Инаку, според видео снимката ентериерот во салата во која заседава Советот, потсетува на кафеана.

Аранѓеловац е општина во шумадискиот крај во средината на Србија.

 

Back to top button
Close