ВИДЕО: Тројца маскирани го гаѓале клубот Цар Борис Трети во Охрид. ТВ БТВ објави снимка

Бугарската телевизија БТВ утрово објави снимка од нападот врз бугарскиот културен центар „Цар Борис Трети“ во Охрид.

На снимката може да се видат три лица со маски на лицето како го гаѓаат клубот со тврди предмети. Потоа тројцата бегаат.
Објавена снимка од нападот врз бугарскиот културен центар во Охрид

пренесе плусинфо мк

Back to top button
Close