(Видео) Украински војници насилно тепаат цивили

На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се тврди дека се прикажани украински специјалци кои брутално се пресметуваат со цивили.

Информациите кои се шират имаат две верзии – наводно дека се работи за руски цивили, додека пак другата верзија е дека се во прашање цивили кои не сакаат да војуваат.

Пресметката со цивилното население во Днипропетровск наводно ја дозволил и градоначаникот на градот, Борис Филатов, кој повикува на масовно убивање на Русите ширум светот.

 

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close