(Видео) Заев го пречека Ковачевски во Влада и го предаде Кабинетот  

Поранешниот премиер Зоран Заев го пречека неговиот наследник во Владата и во СДСМ, Димитар Ковачевски и ја предаде премиерската функција и кабинет.

 

 

 

Back to top button
Close