Во Германија приведени 11 луѓе поради сомневање за злоставување деца

По истрагата во германскиот град Минстер полицијата уапси 11 осомничени под сомнение за сексуална злоупотреба на деца.Според  германски медиуми, досега се идентификувани три жртви.

Инспекторите, наводно, со месеци „пребарувале“ докази за да се запре злоупотребата на малолетни лица, а се претпоставува дека постои организирана педофилска мрежа.

Едно момче, на возраст од околу десет години, често се појавува во видеата запленети од полицијата и тоа е син на жена чиј сегашен партнер е главниот осомничен за тој случај, што ја шокираше Германија.

Back to top button
Close