Во Кина спасена жена шест дена по уривање на зграда

Спасувачи во градот Чангша во средишна Кина извлекоа жива жена од урнатините на зградата, којашто се урна речиси шест дена претходно, објавија денеска државните медиуми.

Засега неименуваната жена е 10-та преживеана по несреќата.

При уривање на зградата загинаа пет лица, а десетици се водат како исчезнати. 

Back to top button
Close