ВО ЖИВО: Христијан Мицкоски го добива мандатот за состав на новата влада

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова  ќе го додели мандатот за формирање влада на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Тој по изборите на 8 мај обезбеди парламентарно мнозинство со коалицијата Вреди и Движењето ЗНАМ.

Back to top button
Close